Sepet boş 
 

İstanbul Mehter

MEHTER İÇİN ÖNSÖZ

mehter

Dünyanın en eski bandosu olan mehter tarihi, VII. yy. da yazılan ve Türk tarihinin en eski yazılı kaynağı olan Orhun yazıtlarına kadar uzanmaktadır.Mehter, ecdat kahramanlığının ve evrensel boyutlara ulaşmış anlayışının günümüzdeki görkemli bir anıtıdır. Dünya askeri tarihinin bu ilk bandosu, geçmiş dönem Türk müziğinin coşkulu ritimlerini bugünlere taşımaktadır.

mehter

Mehterin giysileri renk ve biçim bakımından ayrı bir güzellik arzeder. Giysilerinde tüm renkleri görmek mümkündür. Kullandığı başlıca enstrümanlar: Kaba zurna, boru, kös, davul, nakkare, zil ve cevgendir. Askeri müzik tarihinin başlangıcı ve dünya askeri bandolarının temel taşı olarak kabul edilen mehter, bugün ülkemizin çeşitli yörelerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Yurt içinde yurt dışında verilen konserlerle tüm dünyanın ilgisini üzerine çeken mehter, varlığını ve etkili gücünü asırlar sonra bugün de sürdürmekte,  toplumunun gönlünde sıcak yerini korumaktadır.

 

 

Mehter Kıyafetleri - Mehter Sazları - Mehter Ekipmanları
Kavuk,Cübbe,Üçetek,Şalvar,Bel Kuşağı,Yemeni,Çorap
Üsküf,Börg,Kartal Kanat,Göynek,Kama,Kılıç,Ok,Zırh,
Yay,Hamail,Sancak,Tuğ,Hücum Tuğ,Ayakkabı,Çizme
Asa,Cevgen,Zurna,Boru,Nakkare,Zil,Davul,Kös,Kemer,
Miğfer,Kalkan ve diğer tüm MEHTER malzemelerini
en kaliteli şekilde üretiyoruz.
Taleplerinizi bildiriniz.

İSTANBULMEHTER

Bizden Haberler

Mehter

Dünyanın en eski bandosu olan mehter tarihi, VII. yy. da yazılan ve Türk tarihinin en eski yazılı kaynağı olan Orhun yazıtlarına kadar uzanmaktadır. Mehter, ecdat kahramanlığının ve evrensel boyutlara ulaşmış anlayışının günümüzdeki görkemli bir anıtı ve dünya askeri tarihinin ilk bandosudur.

İletişim Bilgilerimiz

Telefon:
(+90) 212 613 57 24
(+90) 212 616 37 66
(+90) 532 421 92 64
Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Adres: Topçular Mah. Gürbüzler Cad.
Avni Baba Çarşısı NO:29
Eyüp, İstanbul/Türkiye